Náročné září

03.10.2019

Měsíc srpen byl pro nás hodně náročný..

Objevily se v něm dny smutku z odjezdu štěňátek. Obavy, zda se dostaly k těm správným páníčkům. Úleva, když začaly docházet zprávy a fotky, jak se moje dětičky začleňují do nových rodin. Moc děkuji všem, že se o ně vzorně staráte!

V polovině měsíce jsme jeli, jako každý rok na bíglí tábor. Tentokrát nás byla silná sestava! 2 velké bíglí holky Gracinka a Boninka a 2 malé holčičky Andulka a Ejminka. Užili jsme si jak zábavy - kávička a zákusečky v místní cukrárně, grilování čehokoliv, pivka neomezeně J Velké holky potrénovaly agility. Gracinka oprášila nosework. Boninka si hodila přípravu na výstavu. Obě si šly vyčuchat prasátko a společně jsme se zúčastnily táborové hry, kde jsme v týmu 3V ( 3x Věrka :-)) byly na prvním místě! Jupí :-) Malé holčičky se seznámily s ostatními bíglíky a zjistily, jaká je švanda běhat mezi tunely, honit se ve velké smečce, dostávat kokina za to, že přiběhnou, očmuchávat neznámé a mazlit se i s jinými dvojnožci, než jsme my :-) Všechny jsme moc rádi viděli a těšíme se na příští rok.

A aby toho nebylo málo, tak ještě tentokrát jen Boninkou, nás čekal koncem měsíce příměstský tábor v Tišnově, který pořádá každý rok naše trenérka Petra Marečková z Psího parku. Trénink byl zaměřen na každodenní fungování pejska v běžném životě, jako je chůze na vodítku, setkávání se s ostatními lidmi, pejsky, zvířaty. Návštěva zverimexu měla u všech velký úspěch! :-). Samozřejmě kávička a zmrzlinka pro nás dvojnohé nemohla chybět a pejsci se tím i naučili jak se chovat v restauraci i kavárně. Trénink jsme zakončily u naší kamarádky na její krásné zahradě a tímto ji i děkuji za poskytnutí azylu pro mě i Boninku :-)

Září - nepolevujeme v aktivitách :-)

Začátkem měsíce odjela do nového domova poslední holčička, sluníčko naší smečky, Emíšek - Kulíšek. Toto loučení bylo zvlášť těžké .. Tahle princezna s pihama na čumáčku si nakonec počkala na tu nejlepší rodinku, jakou jsem si pro ni jen mohla přát.. Přeji ti jen to nejlepší, miláčku.. :-)

V sobotu 14.9. se ve Vískách u Letovic uskutečnila výstava Beagle clubu, na kterou byla přihlášena Boninka ve třídě otevřené. Od paní rozhodčí dostala nádherný posudek, ale na výbornou to nestačilo. Takže VD. Andulka dělala psychickou podporu a byla moooc hodná. :-)

A aby toho nebylo málo, další sobotu se uskutečnil Mega sraz bíglů na Karasíně. Tam jsme dorazily již celá naše smečka. :-) Gracinka, Boninka, Andulka. Okruh byl asi 10 km s převýšením 200m. Takže jsme šlapali a šlapali a šlapali :-) I malá Andulka to krásně zvládla i když se po cestě párkrát poponesla J Dokonce i pár hříbečků se našlo. Potkali jsme se s kamarády a užili si krásného dne.

V neděli si ještě Boninka střihla intenzivní dopolední výcvik agility s trenérkou Adélou Havlíkovou, konaný v Brně pod záštitou Beagle clubu. Je moc šikovná a hlavně ji to baví. :-)

A protože již začíná být brzy tma a taky se chci věnovat všem třem holkám, zvolila jsem tentokrát trošku jiný způsob než dojíždění na cvičení, a to formou výcviku on line.

S Boninkou děláme Výzvu psího pohodáře od Jihočeské psí akademie. Zatím jsme ve třetím týdnu a je to opravdu výzva! :-) Gracinka dělá ty stejné úkoly, jen není bodovaná. A Andulka má svůj online kurz od naší trenérky ze Psího Parku.

Uvidíme, co nám přinese říjen :-)