Prázdniny v naší smečce

25.10.2020

26.července se konala na Konopišti Speciální výstava Beagle clubu. Přihlášená byla Boninka a Andulka, pro kterou to byla její první výstava! Obě holky to zvládly "na Výbornou"! Andulka ve třídě mladých a Boninka ve třídě otevřené, v každé třídě konkurence 15 fen. Boninka se dostala až do výběrového kola šesti nejlepších! I při nepříznivém počasí - zrovna pršelo - se Andulka moc krásně předvedla. Nehopkala a na výstavním stole stála jak přikovaná :-) Boninka, jako starý mazák, to brala s přehledem "Já už chci na stůl" :-). A já si to s holkama fakt užila a jsem na ně moc pyšná.

Jako každý rok jsme se všichni chytali na bíglí tábor. Ten nemůžeme vynechat :-) Letos to ale nakonec dopadlo tak, že z plánovaného počtu 2 + 3 nás odjelo 1+1 :-) Gracinka i Boninka se sesynchronizovaly a musely proto zůstat doma :-). Takže jsme druhou srpnovou neděli pouze já a Andulka, vyrazily směr Heřmanův Městec. Tento tábor máme moc rádi. Sešli jsme se stálá sestava + nováčci. Pro Andulku to bylo všechno nové a hlavně jiné. Ocitla se sama, bez opory mámy a Boninky. Ze začátku si nebyla jistá, ale netrvalo dlouho a kamarády si našla. Panička, ale byla jistota :-) I přesto, že hrajeme nějaké hry doma, tak i pro ni byly některé aktivity nové. Vyzkoušela si agility, coursing, základy noseworku a hlavně co miluje, tak nové hry na sebeovládání, přivolání.

I pro mě to bylo jiné, mít na starost pouze jednoho hafíka . Vrátily se mi vzpomínky, kdy jsem na táboře byla poprvé, jen s Gracinkou, její mámou :-). Myslím, že nás obě to zase posunulo o kousek dál. Ona si vyzkoušela, jaké to je spoléhat se sama na sebe a mě to utvrdilo v tom, že je to úžasná, milá, učenlivá, sebejistá, vyrovnaná fenečka. Ona je to, co jsem si přála. Ona je celá její máma...

A protože se koncem prázdnin koná náš oblíbený příměstský tábor se Psím Parkem, tak jsme "musely " :-) i tam a opět s Andulkou. Tento tábor je trošku jiný. Zaměřený více na fungování psíka v běžném životě. Pro nás to byla první jízda vlakem, nasazování košíku na čumáček, potkání se s psíky, které neznáme, chování se slušně v restauraci, netahání na vodítku, příslib "já přijdu", dolaďování triků... a po dlouhé době, potkání se s naší trenérkou Petrou. Zde má Andulka své dva bíglí bodyguardy :-) Graye a Fíčka od kamarádky Darii. Jelikož se navštěvujeme, tak ji berou "ta je naše, tu nedáme" :-)